سیکلت بانک
سیکلت بانک

معرفی یک موتورسیکلت برقی تک چرخ

اگر از خود می‌پرسید که چگونه می‌توان این هیولای کوچک را کنترل کرد؟ باید گفت که فقط می‌شود حدس زد نیاز است در طول موتورسواری با آن، مانند سواری بر روی یک «Segway» رفتار کرد. یعنی فقط کافیست به جلو و عقب متمایل شوید تا این وسیله در زیر شما تعادل برقرار کند.

به گزارش سیکلت بانک، اگر بهانه شما در استفاده نکردن از موتورسیکلت این است که این وسیله‌نقلیه به اندازه کافی ایمن نیست، امروز می‌خواهم به شما یک وسیله بسیار عجیب و غریب را معرفی کنم، موتورسیکلتی که تعادل خود را فقط با یک چرخ حفظ می کند! به احتمال زیاد این موتورسیکلت اولین موتورسیکلت تک چرخی است که تا به حال دیده‌اید. این موتورسیکلت طی هفته گذشته در سایت علی بابا برای مشتریان معرفی شده است.

موتورسوار با هزینه کردن مبلغی به میزان ۱۸۵۰ دلار برای این وسیله‌نقلیه الکتریکی، لازم می‌داند که حداقل این اطمینان را داشته باشد که از یک زاویه و فاصله مناسب در یک شب کم نور و مه آلود، موتورش به شکل یک موتور دوکاتی دیده شود و بدین‌وسیله بتواند از امنیت خود و وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کند.

این نکته حائز اهمیت است که با توجه به اینکه کاربر می‌تواند یک موتورسیکلت برقی با ظاهری مناسب و معقول به قیمت ۲۵۰۰ دلار در آمریکا خریداری کند، در صورت داشتن اطمینان از امنیت آن، این گزینه می‌تواند بسیار بسیار مورد توجه

 اما سواری با آن خیلی جالب است، هنگامی که اقدام به انجام این کار می‌کنید شاید با خود این فکر را کنید که آیا دنیال دردسر میگ‌ردید!

از ویژگی‌های آن می‌توان گفت که با نیرویی معادل ۲۰۰۰ وات و حداکثر سرعتی ۳۰ مایل در ساعت (۴۸ کیلومتر در ساعت) کار می‌کند. اگر تصمیم دارید یکی از این محصول را برای خود انتخاب کنید، خوشحال می‌شوید این موضوع را بدانید که می‌توانید آن را با حداکثر ۱۳۶۰ وات باتری نیز مجهز کنید.

سازنده ادعا می‌کند که باتری پاناسونیک ظرفیت کافی برای شارژ ۳۵-۶۰ مایل (۶۰-۱۰۰ کیلومتر) را دارد. هرچند این ارقام کمی خوش‌بینانه به‌نظر می‌رسد.

زمان شارژ باتری این موتور تک چرح ۳-۱۲ ساعت ذکر شده است.

همچنین یک دسته ترمز روی فرمان وجود دارد که برای استفاده از آن باید خود را به سمت جلو بکشید. اگر این وسیله‌نقلیه وسیله‌ای خود متعادل باشد و موتور در مواقع لزوم سرعت خود را کم کرده یا سرعتش را افزایش دهد تا موتورسوار را در مرکز خود قرار دهد، پس آیا ترمز نیاز است و یا فقط به این دلیل تعبیه شده است که سوارکار در طول مسیر بدن خود را به‌صورت کشیده در راستای آن حفظ کند؟ اگر خیلی خم به جلو حرکت را شروع کنید، موتور باید شتاب بگیرد تا موتورسوار را در مرکز خود قرار دهد.

منبع: موتورسیکلت نیوز

پایان پیام/

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question