سیکلت بانک
سیکلت بانک

تغییرات جدید در موتورسیکلت‌های برقی معروف هارلی

وزن و توان موتورسیکلت «لایو وایر» کمپانی «هارلی دیویدسون» آمریکایی به‌روزرسانی شد.

به گزارش سیکلت بانک، موتورسیکلت الکتریکی LiveWire هارلی دیویدسون در حال به‌روزرسانی است و این عمل منجر به ارتقاء برخی مشخصات کلیدی آن، از جمله وزن و قدرت آن می‌شود. افزایش وزن موتورسیکلت برقی لایو وایر گمانه زنی‌هایی را در مورد بزرگ‌تر شدن باتری آن به‌وجود آورده است.

مدارک مربوط به گواهینامه ثبت ۲۰۲۱ استرالیا برای موتورسیکلت برقی نشان می‌دهد که وزن این موتورسیکلت افزایش خواهد یافت و قدرت آن در مقایسه با مدارک همسانش در سال ۲۰۲۰ کمی کاهش می‌یابد. این در حالی است که مدارک گواه آن است که در گواهینامه قبلی برای موتورسیکلت برقی لایو وایر هارلی دیویدسون وزن قبلی آن ۲۴۹ کیلوگرم (۵۴۹ پوند) بوده است و ارقام جدید وزن ۲۵۵ کیلوگرم را نشان می‌دهد (۵۶۲ پوند).

توان قبلی نیز ۷۸ کیلووات (۱۰۵ اسب بخار) در ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه بوده است که این مورد نیز در مدارک موجود مربوط به سال ۲۰۲۱ به ۷۵ کیلووات (۱۰۱ اسب بخار) در ۱۰۵۰۰ دور در دقیقه به روز شده است.

در مورد وزن از دست رفته در حال حاضر می‌توان حدس زد که این وزن اضافی به یک باتری بزرگ‌تر منتقل شود. قابل ذکر است که موتورسیکلت الکتریکی لایو وایر کمپانی هارلی دیویدسون در حال حاضر از باتری ۱۵٫۵ کیلووات بر ساعت استفاده می‌کند. این مقدار نیاز لازم جهت طی مسافت با برد شهری ۲۳۵ کیلومتر (۱۴۶ مایل) و در حالت ترکیبی شهر/ بزرگراه ۱۵۳ کیلومتر (۹۵ مایل) فراهم می‌کند.

مطمئن نیستم لایو وایر از چه سلول‌های باتری در ترکیب خود استفاده کرده است، اما یک سلول باتری معمولی با ظرفیت بالا ۱۸۶۵۰، دارای چگالی انرژی حدود ۲۵۰ وات بر کیلوگرم است. بنابراین، ۶ کیلوگرم اضافی می‌تواند منجر به ظرفیت تقریبی ۱٫۵ کیلووات ساعت شود. این تقریباً افزایش ظرفیت باتری لایو وایر است. افزایش برد ۱۰ درصد می تواند حدود ۲۴ کیلومتر (۱۵ مایل) به محدوده شهر یا ۱۵ کیلومتر (۹ مایل) به محدوده بزرگراه اضافه کند.

البته ۳ کیلوواتی که به‌نظر می‌رسد لایو وایر از دست می‌دهد فقط  3.8 درصد پایین‌تر از میزان قدرت فعلی آن است.

لایو وایر در حال حاضر یکی از قدرتمندترین موتورسیکلت‌های برقی موجود است که به‌طور موازی با بهترین‌های برند Zero برابری می‌کند. هرچند که هر دو از موتورسیکلت‌های برقی مسابقه‌ای Energica عقب هستند.

لایو وایر با زمان۰-۶۰ (مایل در ساعت) و زمان حدود  3.0 الی ۳٫۱ ثانیه، اغلب در مسابقات سرعت “درگ” عملکرد خوبی داشته است.

هارلی دیویدسون ادعا می‌کند که لایو وایر پرفروش‌ترین موتورسیکلت برقی در ایالات متحده است. این شرکت اخیراً توسعه موتورسیکلت‌های برقی خود را دو برابر کرده و یک بخش جداگانه در شرکت ایجاد کرده است تا صرفاً بر روی وسایل‌نقلیه الکتریکی تمرکز کند.

منبع: موتورسیکلت نیوز

پایان پیام/

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question