سیکلت بانک
سیکلت بانک

روش ارائه تسهیلات آمریکا برای خرید موتورسیکلت برقی

با افزایش محبوبیت موتورسیکلت‌های برقی، امسال موتورسواران امریکایی می‌توانند تسهیلات مهمی را در قالب اعتبارات مالیاتی برای خرید موتورسیکلت‌های الکتریکی دریافت کنند.

به گزارش سیکلت بانک، مردم آمریکا فکر می‌کردند که اعتبار مالیاتی (Tax Credit) فدرال ایالات متحده برای ۱۰ درصد قیمت خرید موتورسیکلت برقی در پایان سال ۲۰۲۰ منقضی شود. اما، در کمال تعجب، اعتبار مالیات تا پایان سال ۲۰۲۱ در این صنعت تمدید شد.

البته اعتبارمالیاتی تعیین شده مذکور به اندازه بسیاری از خودروهای برقی چهار چرخ نیست. اما، با وجود این مسئله قابل قبول است.

قابل ذکر است که برای دریافت تسهیلات، موتورسیکلت الکتریکی مذکور باید توانایی دستیابی به سرعتی بیش از ۴۵ مایل در ساعت (۷۲ کیلومتر در ساعت) را داشته باشد. این امر ارائه تسهیلات به بسیاری از موتورسیکلت‌های برقی را منتفی می‌کند. اما، برخی موتورسیکلت‌های برقی کم مصرف مانند (CSK City Slicker) با سرعت ۴۶ مایل در ساعت (۷۴ کیلومتر در ساعت) را مجاز نگه می دارد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، برای تأیید واجد شرایط بودن اعتبارات مالیاتی فدرال، موتورسواران می‌بایستی با نمایندگی محلی موتورسیکلت موردنظر خود مذاکرات لازم را به‌عمل آورند.

همچنین اعتبار مالیاتی ۱۰ درصد نیز حداکثر به ۲۵۰۰ دلار محدود می‌شود. این بدان معناست که برای یک موتور سیکلت برقی “Harley-Davidson LiveWire”  سی هزار دلاری حتی انتظار سه هزار دلار نیز نمی‌توان داشت.

این نکته حائز اهمیت است که شرکت Zero Motorcycles، بزرگ‌ترین فروشنده موتورسیکلت برقی در ایالات متحده، نقش زیادی را در لابی برای تمدید اعتبار مالیات تا سال ۲۰۲۱ ایفا کرد.

مدیر عامل این شرکت، آقای سام پاسچل توضیح داد:

صنعت موتورسیکلت‌ برقی به سرعت پاسخ‌گوی نیاز کشورمان برای حمل‌ونقل ارزان قیمت و سازگار با محیط‌زیست است و این کمپانی انتظارات ما از موتورسیکلت را با ویژگی‌هایی که به نفع همه است ترکیب می‌کند.

این اعتبارات مالیاتی، نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری در آینده با انرژی پاک‌تر است و همچنین به‌طور موثری در صنعت رو به رشد وسایل‌نقلیه الکتریکی اشتغال ایجاد می‌کند.

شایان ذکر است که این کمپانی طیف گسترده‌ای از موتور‌سیکلت‌های برقی را با قیمت‌های حدود ده هزار تا بیست هزار دلار در مدل‌های متنوع ارائه می‌دهد. همچنین سایر تولیدکنندگان کوچک‌تر نیز وارد بازار موتورسیکلت‌های برقی با سرعت ۴۵+ مایل در ساعت می‌شوند.

شرکت دوچرخ برقی “SONDORS” به تازگی از یک موتورسیکلت برقی ۸۰ مایل در ساعت (۱۳۰ کیلومتر در ساعت) رونمایی کرده است که با نام SONDORS Metacycle شناخته می شود. این موتورسیکلت قرار است در اواخر امسال تحویل داده شود و از قبل با قیمت پنج هزار دلار جهت پیش خرید خریداران و مشتاقان موتورسیکلت‌های برقی در دسترس قرار داده شد.

در حالی که اعتبار مالیاتی ۱۰ درصد فدرال فعلاً فقط تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید شده است، عده‌ای امید دارند که دولت بایدن خبرهای خوبی برای گسترش چنین اعتبارات مالیاتی در آینده داشته باشد.

منبع: موتورسیکلت نیوز

پایان پیام/

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question