سیکلت بانک
سیکلت بانک

محمدعلی نژادیان: با توجه به شرایط فعلی جامعه غفلت مسئولان از نحوه قیمت‌گذاری موتورسیکلت فاجعه به بار خواهد آورد

نژادیان: به دلیل غفلت بعضی از مسئولان کشور در طی چند سال گذشته صنعت موتورسیکلت کاملا رها شده است و انجمن صنعت موتورسیکلت ایران به‌عنوان مغز متفکر و متولی این صنعت هر کاری که به صلاح خود می‌داند انجام می‌دهد به‌طوری که منافع ملی و مسئولیت اجتماعی در تصمیمات آن‌ها هیچ جایگاهی نداشته است.

به گزارش سیکلت بانک به نقل از موتورسیکلت نیوز، محمدعلی نژادیان مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت گفت: خوشبختانه این رسانه و ماهنامه صنعت موتورسیکلت تبدیل به یک مرجع معتبر برای مسئولان کشور شده است و خوشحال هستیم که می‌توانیم حقایق را به گوش آحاد مردم، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برسانیم و دقیقا تهدید این رسانه به همین دلیل بوده است. ازاین‌رو، بدون توجه به این سر و صداها و همچنین در ادامه مسیر خون پاک شهدای میهن و در راستای وظیفه‌ی رسانه‌ای خود، امروز به یک نکته مهم اشاره می‌کنم که بسیار برای امنیت کشور حیاتی است. به هر حال نمی‌شود که هر روز بابت امنیت کشور خون داده شود و یک عده زیر سایه این آرامش هر کاری که بخواهند انجام دهند.

مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت افزود: وقتی وضعیت اقتصادی قشر متوسط به پایین بحرانی شده است، مسئولان باید مراقب وضعیت معیشتی و امکانات اولیه مردم باشند که بحث حمل‌و‌نقل و رفت‌و‌آمد مردم یکی از این مسائل مهم است که اگر به آن توجه کافی و به‌موقع نشود وضعیت کشور در سطح بحران قرار می‌گیرد.

نژادیان عنوان کرد: با توجه به این‌که امروز یک لیتر بنزین در ایران، از یک بطری آب معدنی کوچک، ارزان‌تر است پس اول و آخر چه بخواهیم و چه نخواهیم دیر یا زود بنزین گران خواهد شد و با توجه به وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی که بسیار فرسوده است، همچنین ظرفیت محدود مترو و گرانی خودرو در نتیجه اگر قرار باشد مسئولان حواسشان به قیمت و وضعیت صنعت موتورسیکلت ایران هم نباشد فاجعه بزرگی به‌وجود خواهد آمد.

مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت گفت: هیچ کالایی در کشور به اندازه موتورسیکلت گران نشده است و بعضی از محصولات بین ۱۵ تا ۲۰ برابر شده است. ارزان‌ترین موتورسیکلت که در سال ۱۳۹۶-۱۳۹۷ حدود ۱ میلیون ۵۰۰ تا ۲ میلیون تومان بود، در حال حاضر در حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان است.

وی افزود: کجای دنیا یک صنعت مهم که مستقیما در زندگی روزمره مردم تاثیر دارد و ممکن است وضعیت کشور را در سطح هشدار قرار دهد و شرایط را امنیتی کند رها می‌شود؟ مخصوصا بحث محیط زیست آن که کاملا رها شده است.

مدیرمسئول صنعت موتورسیکلت عنوان کرد: اجرای استاندارد یورو ۵ تا پایان سال ۱۴۰۲ به تعویق افتاده است. هرچند تولیدکنندگان چین این قدرت را دارند که در کوتاه‌ترین مدت تغییرات لازم را انجام دهند و باید عرض کنم که با توجه به اطلاع حدود ۳ ساله آن‌ها از اجبار یورو ۵ در ایران در حال حاضر چین کاملا آمادگی تولید محصولات یورو ۵ و عرضه آن به‌طور انبوه را دارند. البته مسئولان باید ببینند موتورسیکلت طرح هوندا (سی‌جی۱۲۵و…) که تکنولوژی آن برای ۵۰ سال پیش است چگونه هنوز یورو ۴ را پاس می‌کند! البته ایراداتی به قانون هوای پاک وارد است که بارها بیان کرده‌ام ولی واقعیت این است که چین هر تصمیمی بگیرد سریعا انجام می‌دهد.

نژادیان در نهایت از مونتاژکنندگان موتورسیکلت خواست تا مراقب نسخه‌هایی که انجمن برای آن‌ها می‌پیچد باشند تا مدیون مردم نشوند.

پایان پیام/

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question