سیکلت بانک
سیکلت بانک

انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اروپا آمار فروش موتورسیکلت سال 2020 را اعلام کرد

به طور کلی، بزرگ‌ترین بازار موتورسیکلت‌ها و موپدها در اروپا پس از بهار 2020 بهبود یافت و در مقایسه با داده‌های سال 2019 به یک افزایش کلی 4 درصدی رسید. هرچند که در کشورهای مختلف نتایج متفاوتی داشت.

به گزارش سیکلت بانک به نقل از انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اروپا (ACEM)، سال ۲۰۲۰ سال سختی برای بخش موتورسیکلت در اروپا بود. تعطیلی‌های ملی که به دلیل همه گیر شدن کویید ۱۹ در بهار اعمال شد، دقیقا زمانی که تقاضای بازار موتورسیکلت معمولاً افزایش می یابد، باعث افت شدید خرید یا حتی توقف ثبت نام‌ها شد. زنجیره های لجستیک نیز در کلیه سطوح، به شدت مختل شده و بر روی تولید تأثیر گذاشت.

برخی مانند هلند (+۳۰٫۳٪) و آلمان (+۲۷٪) افزایش قابل توجهی را ثبت کردند، در حالی که برخی دیگر مانند ایتالیا (-۵٫۳٪) و اسپانیا (-۸٫۸٪) از آمار سال ۲۰۱۹ عقب بودند.

به طور کلی، بازار در نیمه دوم به تدریج بهبود یافت. البته ارقام مثبت در اواخر سال ۲۰۲۰، تا حدودی به فروش‌های ویژه انجام شده توسط واردکنندگان و فروشندگان به دلیل پایان اعتبار مصوبات یورو ۴ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰) مرتبط است.

با توجه به نتایج سال ۲۰۲۰، در سال گذشته مجموعاً ۹۲۳٫۰۰۲ دستگاه موتورسیکلت در پنج بازار بزرگ اروپا (فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان) ثبت شده است. این نشان دهنده افزایش حاشیه ای ۱٫۱ درصدی نسبت به اعداد سال ۲۰۱۹ است.

بزرگترین بازارهای موتورسیکلت در اروپا در سال ۲۰۲۰ عبارت بودند از: آلمان (۲۲۰٫۳۰۴ دستگاه)، ایتالیا (۲۱۸٫۰۲۷ دستگاه) و فرانسه (۱۹۱٫۲۳۱ دستگاه).

بزرگترین بازارهای موپد اروپا (بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند و اسپانیا) از ۲۵۲٫۴۶۴ دستگاه در سال ۲۰۱۹ به ۲۸۷٫۰۹۶ در سال ۲۰۲۰ رسیده است. این افزایش رشد ۱۳٫۷ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

بزرگترین بازارهای موپد در اروپا فرانسه (۹۸٫۵۹۲ دستگاه) ، هلند (۸۴٫۷۳۲ دستگاه) و آلمان (۳۵۰۱۰ دستگاه) بود.

آمار کامل تولید اروپا را از فایل اکسل ذیل دریافت کنید

آمار-تولید-موتورسیکلت-اروپا-در-سال-2020

آنتونیو پرلوت، دبیرکل ACEM در مورد ارقام ثبت نام در سال ۲۰۲۰ گفت:

تا حدود زیادی بهبود بازار به دلیل تجدید جذابیت و راحتی دوچرخ‌سواری مجهز به مسافرت های شهری و نیمه شهری، در یک زمینه بهداشتی بود که در آن حمل و نقل عمومی توسط بسیاری از شهروندان یک گزینه امن قلمداد نشده است. همچنین با توجه به تعطیلات بهار مشتریانی که فرصت خرید نداشتند در پایان سال برای اوقات فراغت خرید خود را انجام دادند.

در مجموع، به نظر می رسد بخش موتورسیکلت با یک سال بسیار دشوار به خوبی کنار آمده است. با این حال، با نگاه به جلو، بسیاری از سوالات در مورد تأثیرات کلی همه گیری در اقتصاد اتحادیه اروپا و حمل و نقل همچنان باقی مانده است.

از سال ۲۰۲۰ انتشارات آماری ACEM شامل موارد زیر خواهد بود:

• بزرگ‌ترین بازارهای موتورسیکلت اروپا (به عنوان مثال ایتالیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، انگلستان). این کشورها حدود ۸۰ درصد ثبت نام موتورسیکلت در بلوک EU + UK را تشکیل می دهند.

• بزرگترین بازارهای موپد اروپا (به عنوان مثال فرانسه، هلند، آلمان، ایتالیا، بلژیک و اسپانیا). این کشورها حدود ۸۰ درصد از ثبت نام های موپد در بلوک EU + UK را تشکیل می دهند.

• ارقام موتورسیکلت شامل وسایل نقلیه L1eB (موتور دو چرخ) و همچنین وسایل نقلیه L2e (موتورهای سه چرخ) است. برای برخی از کشورها، با توجه به شیوه های اداری خود، ممکن است شامل وسایل نقلیه L1e-A (چرخه های مجهز به موتور) نیز باشد.

درباره ACEM

انجمن اروپایی تولیدکنندگان موتورسیکلت (ACEM) نمایندگان تولیدکنندگان موتورسیکلت‌ها، موپدها، سه چرخ‌ها و چهارچرخ‌ها (وسایل نقلیه از نوع L) در اروپا است.

ACEM همچنین نمایندگی ۲۰ انجمن صنعت موتور سیکلت را در ۱۷ کشور مختلف اروپا دارد. حدود ۳۰۰ هزار شغل به صنعت رده L در اروپا بستگی دارد. همچنین بیش از ۳۹ میلیون موتورسیکلت و اسکوتر در اروپا وجود دارد (برآورد۲۰۱۹)

اعضای ACEM شامل ۱۸ شرکت تولیدی هستند:

BMW Motorrad

(Bombardier Recrective Products (BRP

Ducati Motor Holding

Harley-Davidson

Honda

Kawasaki

KTM

KYMCO

MV Agusta

Peugeot Scooters

Piaggio

Polaris Industries

Qooder

Royal Enfield

Yamaha

Triumph Motorcycles

Zero Motorcycles

Suzuki

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question